A templom Istenről beszél

Az ember időtlen idők óta épít: megannyi épületet hozott létre a történelem során. Ezek nemcsak gyakorlati célokat szolgálnak, hanem azokról is beszélnek, akik építették őket, és elmondják azt is, milyen céllal jöttek létre.

A templom Istenről beszél
A templomok – különféle korokban és stílusokban – mindig azért épültek, hogy Isten házai legyenek, ahol az emberek – közösségben vagy egyedül – megtalálják Őt és kapcsolatba kerülhetnek Vele – és egymással.
A következőkben a templom egyes részeit járjuk be, megvizsgálva, milyen célt szolgálnak és milyen szimbolikus jelentés kapcsolódik hozzájuk (ez utóbbit Romano Guardini Örökmécs c. kötete alapján).
A templom belső tere Istenről beszél. Ez a tér az Úrnak van szentelve, és egészen betölti az Ő szent jelenléte. Hiszen a templom Isten háza, kiszakítva a világból, körülzárva falakkal, boltozattal. Ez a tér befelé, a rejtett felé fordul, és Isten titkairól szól.”