Évekkel ezelőtt polgári esküvőnk volt...

...most templomban is összeházasodnánk – van-e lehetőség erre?

Remélhetőleg igen. Ennek a következő feltételei vannak:
  • Mindkét fél akarja.
  • Legalább egyikük katolikus legyen.
  • Ne legyen egyiküknek se korábbi polgári házassága (ennek kapcsán személyesen érdemes megkérdezni a plébánost, hiszen az eltérő helyzetek más és más megközelítést kívánnak).

Amennyiben nincs akadálya a szentségi házasságnak, két lehetőség közül lehet választani:
  • A templomban, ünnepélyesen, vagy szűk családi körben, egyszerűen megkötik a házasságot.
  • Amennyiben ez nehézségbe ütközik (pl. az egyik fél nem akar eljönni a templomba, de a katolikus házasságot nem ellenzi), akkor úgynevezett „gyökeres orvoslásra” (sanatio in radice) kerülhet sor. Ez olyan egyházjogi eljárás, amelynek keretében a területileg illetékes püspökség a már fennálló polgári házasságot szentségi házassággá nyilvánítja.