Hogy telik egy napja?

Pillantsunk be egy városi plébános hétköznapjaiba!

Minden reggel imádsággal kezdjük a napot, azután, ha csak tehetjük, közösen megreggelizünk a káplán atyával. 8 órakor van szentmise, utána pedig a t imádkozzuk a hívekkel.
Délelőtt a napnak megfelelő feladatok következnek: iskolai hittanóra, irodai ügyelet, beteglátogatás a beteg otthonában vagy a kórházban, különböző tárgyalások (aktuális programjainkról, vagy az éppen esedékes fölújítási munkálatokról stb.).
Az ebédet a munkatársakkal közösen költjük el.
Délután szintén folytatódnak a programok a plébánián: hittanórák, különböző közösségek összejövetelei… ez gyakorlatilag eltart az esti órákig, amikor a felnőtt csoportok érkeznek.
Mindeközben a kevés szabadidőt az imádságnak, elmélkedésnek, olvasásnak szenteljük, személyes lelki beszélgetésre, gyóntatásra fordítjuk, illetve egyéb – nem szorosan a plébániához kötődő – i szolgálataink ellátására használjuk (pl. i bíróságon betöltött, ifjúsági, hitoktatási referensi feladatok stb.).
A napot imádsággal zárjuk, és pihenéssel készülünk a következő napra.