Hová fordulhatok lelki támaszért?

Megosztott fájdalom

„Aligha van életünknek még egy olyan területe, ahol annyira nyomasztó lenne tehetetlenségünk, mint amikor egy gyászolónak vigaszt kellene nyújtanunk” (R. Antholzer).

Ahogyan nincs két egyforma veszteség, úgy nincs két egyforma gyász sem. Lehet, hogy ami az egyik embernek segítség, az a másiknak nem.
A katolikus gyászoló számára az első találkozás helye a plébánia, az ott szolgálatot tevő atyákkal, világi munkatársakkal, hívek közösségével. Akár már itt, akár később a katolikus médiából szerezhetnek tudomást a gyászolók azokról a lehetőségekről, ahol sorstársaikkal és képzett kísérőkkel találkozhatnak. Az elmúlt években több ilyen kezdeményezés is indult.
Az alábbiakban a teljesség igénye nélkül felsorolunk néhányat a jelenleg élő lehetőségek közül:

Szent Anna Plébánia: „Megszelídül a gyász okozta bánat”
                                                      – kéthetente, nyitott csoport
Szent Gellért Plébánia: „Gyógyító szeretet a gyászban”
                                                      – özvegyek, ill. hozzátartozók részére havonta
Segítő Nővérek Kongregációja: „Gyász sorstárscsoportok”
                                                      – özvegyek, ill. gyermeküket elvesztők részére
Szív Lelkiségi Központ, Tahi: „A remény fényében járunk
                                                      – lelki napok évente két alkalommal
Krisztinavárosi Havas Boldogasszony templomban
                                                      – évente a gyászolókért bemutatott szentmise

„Aki hisz bennem, még ha meghal is, élni fog” (Jn 11,25).