Turisták, látogatók

A templom az építészet, a művészetek nyelvén beszél Istenről, vagyis ablakot nyit a transzcendensre.
Akár szervezett csoportban, hivatalos idegenvezetővel, akár egyéni látogatóként érkezünk a templomba, tartsuk tiszteletben a templom áhítatos csendjét, bensőséges lelkületét.

Nem dohányozhatunk, és ételt, italt sem fogyaszthatunk odabent. Állatot – vakvezető kutya kivételével – semmi módon ne vigyünk be a templomba.
A helyi kiírásoknak megfelelő látogatási időpontokat és bejárható, ill. a templomon belül elzárt területeket a szervezett csoportok vezetőinek ismerniük kell és fontos, hogy ehhez alkalmazkodjanak a látogatás során. Amikor az idegenvezető hangos ismertetőt tart, figyelemmel kell lennie a jelenlevő imádkozó hívekre, illetve arra, hogy a csoport együtt maradjon.
Kérjük, hogy az egyéni érdeklődők, családok is ilyen módon tartózkodjanak a templomban; akkor is, ha útikönyv vagy prospektus alapján járnak körbe.